Jak jsme pomohli TRiGY objevit ty správné Google Workspace triky

Bez názvu-1trig microsoft-surfacepro4-front

Prevence ztráty dat při odchodu zaměstnance

Ať už chceme nebo ne, čas od času naši firmu někdo opustí. Kromě nejrůznějších emocí se s odchodem zaměstnance pojí také rozličné množství dat, které za své působení ve firmě vytvořil, uchoval nebo obdržel formou e-mailu. No a téměř jistě se i vám už někdy stalo, že společně s bývalým zaměstnancem či kolegou zmizela také právě tato data.

Nicméně, ztrátu dat, alespoň tedy v Google Workspace (G Suite), lze napravit. A co více - lze jí předcházet. A právě předcházení ztrátě zaměstnaneckých dat z Google Drive a Gmailu se týkalo naše školení zorganizované pro brněnskou firmu TRiGY.

V rámci školení, kterého se účastnil administrátor firemního Google Workspace (dále GW), jsme TRiGY poradili, jak bezpečně odstranit uživatele z firemního GW a neztratit přitom z jeho dat ani čárku.

TRiGY jsme naučili, jak

  • přesunout přijaté e-maily bývalého zaměstnance do schránky jiného uživatele firemního GW

  • přesměrovat v budoucnu přijímané e-maily bývalého zaměstnance na jiného uživatele

  • převést data z pracovního Google Drive bývalého zaměstnance k jinému uživateli

  • následně bývalého zaměstnance bezstarostně odstranit z GW.

Díky této ani ne hodinu dlouhé instruktáži zákazník následně bez obtíží odstranil potřebné bývalé zaměstnance, a to se zachováním 100 % jimi vytvořených dat.

Školení bylo navíc čerpáno z bonusové hodiny supportu/školení, které od nás zákazník obdržel v rámci sjednání Google Workspace, a tudíž jej absolvoval zcela zdarma.

Ukázalo se, že obrátit se na FlowUp ohledně Google Workspace bylo jednoznačně správné rozhodnutí. Migrace proběhla okamžitě a v rámci partnerské konzultační hodiny zdarma nám bylo poskytnuto školení administrace Workspace, díky kterému se nám z něj už žádná data nevypaří. V základu se jedná o intuitivní a jednoduché aplikace, FlowUp jim však rozumí do hloubky, díky čemuž školení proběhlo rychle, efektivně, ale také velmi srozumitelně. Můžu jedině doporučit. :)

marektrigyMarek RoubíčekChief Executive Officer | TRiGY

Google Workspace s výhodami od FlowUp

Chci vědět víc
workspaceuvodka Detaily projektu

Jsme na stejné vlně?

Kontaktujte nás

hello@flowup.cz

Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře a my vám odpovíme e‑mailem, co nejdříve to půjde. Pokud nám ve zprávě zanecháte také své číslo, zavoláme vám. Těšíme se na vaše zprávy!

Sídlíme v Brně

Kopečná 980/43

Brno

602 00

Česká republika

map