Vizualizace dat z hardwarových komponent systému myRTLS Care pro Sewio

placeholder-sewio

Na jaře 2021 nás Sewio oslovilo ohledně spolupráce na jejich systému myRTLS Care, který slouží jako monitorovací a prediktivní nástavba jejich lokalizačního systému v reálném čase. Potřebovali někoho, kdo by urychlil vývoj front-endové části systému, která měla sloužit ke grafické vizualizaci, přehledu, vyhodnocení a exportu dat získávaných z hardwarových komponent skladového systému.

Vizualizace hardwarových dat  

Naším úkolem bylo vytvoření grafické dashboardy pro různé úrovně uživatelských přístupů s využitím některé z již existujících grafických knihoven. Na základě přidělených přístupových práv mají uživatelé možnost se přihlásit, zobrazovat a filtrovat data dle různých metrik a proměnných (např. datum) a výsledné grafy exportovat do formátu PDF či CSV. 

Research a responzivita

Jedním z hlavních požadavků zákazníka byl důraz na responzivitu výsledného řešení - tedy, aby se celé uživatelské prostředí včetně vytvořených grafů zobrazovalo přehledně a bez vizuálních nedostatků na všech typech zařízení - s důrazem na ta mobilní. 

Za účelem úspory nákladů na vývoj (a abychom znovu “nevynalézali kolo”) jsme v úvodu spolupráce provedli průzkum již existujících grafických knihoven vhodných pro kýžený způsob vykreslení grafů. Jeho výsledky jsme následně Sewiu odprezentovali se zaměřením na plusy a mínusy jednotlivých řešení, na základě čehož si zákazník zvolil to nejvíce vyhovující. Při výběru se zohledňoval zejména poměr ceny k funkcím, které knihovna poskytovala, a její obecné přizpůsobitelnosti potřebám daného řešení. 

Průběh spolupráce 

Ještě před startem spolupráce jsme se se Sewiem shodli na formě spolupráce Time & Material, tedy agilním přístupu, kdy zákazník “platí za to, co dostane”. Jako u mnoha projektů, i zde bylo potřeba sladit zaběhlé formy agilních přístupů jednotlivých stran, které se často napříč firmami více či méně odlišují. Díky včasné a konstruktivní diskusi tento proces proběhl velmi efektivně a obě strany se spojily do jednoho funkčního týmu. V obraze se týmy vzájemně udržovaly na každodenních standupech, práce se plánovala a revidovala na plannínzích a reviews a na konci každého čtrnáctidenního sprintu se konal delivery meeting. Projektové řízení zajišťoval zákazník, zatímco delivery managementu se naopak ujala naše tehdejší Scrum Masterka. 

Použité technologie

Celou část systému vizuálně vystavěli pomocí Angular Material Designu na základě wireframů dodaných zákazníkem. Pro state management byl využit framework NgRx. Na vizualizaci dat do grafů jsme na základě předešlého průzkumu vybrali knihovnu Echarts. Podkladem ze strany zákazníka pro nás byla celá back-endová část systému, na níž jsme systém vyvíjeli ve sdíleném monorepu.

Produkt myRTLS Care úspěšně vstoupil na trh v květnu roku 2022 a my jemu i obchodním přátelům ze Sewia držíme palce.

Řešení od FlowUp maximálně splnilo naše očekávání. Responzínvost řešení, dobře dotažené UX a rychlost dodání byly bonusem projektu. Díky práci FlowUp jsme se zrychlili dodání produktu na trh a mohli se soustředit na jeho marketing a prodej.

Vašek ŠlajsVáclav ŠlajsChief Operations Officer | Sewio

Z môjho pohľadu bolo na tomto projekte zaujímavé nájsť spôsob responzívnej vizualizácie grafov v užívateľskom rozhraní, nakoľko šlo o jednu z hlavných priorít zákazníka. Čitateľné zobrazenie komplexných grafov komplikuje na smartphone na rozdiel od desktopu veľkosť obrazovky. Ďalšia vec a požiadavka Sewia, ktorá ma bavila, bola prezentácia spomínaného grafického riešenia v rôznych existujúcich grafových knižniciach a ich porovnanie v rámci prezentácie s ohľadom na výhody a nevýhody každej z nich. Myslím si, že zákazníci by mali vedieť aj o takejto možnosti, že môžu nechať prieskum, porovnanie, prípadne výber najvhodnejšieho technologického riešenia na nás.

ondrej-fotoOndrej SvoreňFront-end engineer | FlowUp, s.r.o.

Jsme na stejné vlně?

Kontaktujte nás

hello@flowup.cz

Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře a my vám odpovíme e‑mailem, co nejdříve to půjde. Pokud nám ve zprávě zanecháte také své číslo, zavoláme vám. Těšíme se na vaše zprávy!

Sídlíme v Brně

Kopečná 980/43

Brno

602 00

Česká republika

map