Modernizace aplikace PermWeb pro zpracování mezd a personalistiku

Jedním z prvních projektů naší firmy byla webová aplikace PermWeb. Jedná se o webovou nástavbu k desktopovému systému PERM pro zpracování mezd a personalistiku. Z webového rozhraní mohou zaměstnanci žádat o dovolené, pořizovat cestovní příkazy, výkazy a docházku, manažeři mohou tyto věci schvalovat, zadávat odměny apod. Jednotlivé funkční celky aplikace jsou členěny do samostatných modulů, které mohou být do výsledné aplikace zákazníka zahrnuty či upraveny tak, aby zákazníkovi co nejvíce vyhovovaly. PermWeb používá aktuálně přes 1000 uživatelů ve více než 30 různých firmách.

Počátky vývoje

Jelikož se jednalo o nástavbu nad již existujícím systémem PERM, bylo zapotřebí této skutečnosti věnovat pozornost již při návrhu frontendové aplikace, které jsme se věnovali. Upraveno bylo rozhraní obou aplikací tak, aby nová nástavba fungovala spolehlivě a efektivně, ale neohrozila chod již existujícího systému. Vznikl tak stabilní komunikační kanál, díky kterému byla postupně transformována jednotlivá rozhraní obou aplikací za aktivní účasti zákazníka.

Výstup první etapy vývoje

Aplikace PermWeb je z architektonického pohledu zvláštní svou modularizací, která odděluje jednotlivé služby do vlastních funkčních celků. Navrhli jsme základ tohoto řešení a prezentovali jej zákazníkovi, který na těchto základech aplikace dále pracoval a postupně je rozšiřoval o další moduly. Během první etapy vývoje, kromě samotného návrhu a implementace, došlo i k zaškolení zákazníka do používaných technologií, zejména do frameworku Angular a také knihovny Angular Material, jejíž prvky tvoří celé uživatelské rozhraní. Čas byl věnován i verzovacímu systému GIT. 

Následující spolupráce

První etapou naše spolupráce neskončila. Zákazník na aplikaci dále samostatně pracoval a případně komunikoval technická rozhodnutí týkající se frontendových technologií. Postupem času se měnily požadavky na aplikaci samotnou i možnosti použitých technologií, a tak proběhl společný refaktor, který úspěšně odstranil technologické dluhy a umožnil využít používané technologie na maximum. 

Technologie

Aplikace používá frontendový framework Angular již od verze 2, který je postupně aktualizován na nejnovější dostupné verze. Jako implementační jazyk je zvolen TypeScript ve snaze minimalizovat problémy spojené s typovou kontrolou. Pro tvorbu přívětivého uživatelského rozhraní byla vybrána knihovna Angular Material, která implementuje doporučení Material Design a je plně kompatibilní s frameworkem Angular. Aplikace hojně využívá asynchronního přístupu ke komunikaci na základě principů reaktivního programování RxJs.

Současná situace

Aplikace v současné době zahrnuje více než 50 různých modulů - některé jsou obecné, jiné jsou vytvořeny na zakázku cílových firem. K dispozici je také mobilní design a možnost volby jazyka celé aplikace. Nástavbu PermWeb aktuálně používá přes 1000 uživatelů ve více než 30 různých firmách.

Spolupráce s FlowUpem byla od začátku velmi příjemnou zkušeností. Na základě technologicky zastaralého, avšak velkého projektu dokázali navrhnout projekt postavený na úplně nových základech tak, aby bylo pro stávající uživatele jednoduché se zorientovat. Zároveň byli zaškoleni naši interní vývojáři tak, aby byli schopni dále na projektu pracovat sami. Díky flexibilitě, přístupu a orientaci v technologiích s FlowUpem probíhá spolupráce i nadále.

kvasar-ref-personJan PawlusProduct Lead Developer | Kvasar

Vývoj webových aplikací na míru

Chci vědět víc
IMG 6279 macbookpro15 front Detaily projektu

Jsme na stejné vlně?

Kontaktujte nás

hello@flowup.cz

Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře a my vám odpovíme e‑mailem, co nejdříve to půjde. Pokud nám ve zprávě zanecháte také své číslo, zavoláme vám. Těšíme se na vaše zprávy!

Sídlíme v Brně

Kopečná 980/43

Brno

602 00

Česká republika

map